Приватна психіатрична наркологічна клініка Петра та ПавлаПриватна психіатрична
наркологічна клініка
Петра та Павла
Лікування залежностей
та тривожних станів
Ru Ua
Главная страница → Лікування стресу

Лікування стресу у Києві

Черговий нарколог

Лікар психотерапевт

Безкоштовна консультація


ВСІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО АНОНІМНО
закритий стаціонар амбулаторне лікування консультація психіатра кодування
від 1 до 6 міс. від 2-3 разів на тиждень від 1-2 днів від 1-2 днів

ТЕРМІНОВА РЕАБІЛІТАЦІЯ

лікувально-відновний курс розрахований на 10-14 днів для відновлення фізичного здоров’я і отримання мотивації на тверезість, підбір виду кодування, психотерапевтична робота.

всього 10 днів


Що таке стрес

Більшість із нас відчувають стрес постійно, від невеликих конфліктів на роботі до сильних потрясінь в особистому житті. Стрес - це так звана захисна реакція нашого організму, зокрема нервової системи на певні зовнішні чинники. Найнебезпечніше, що до стресового стану людина може звикнути, існує ймовірність того, що в якийсь момент стрес може стати непомітним для вас. Як дізнатися, що людина відчуває стрес?

Симптоми стресу

Психологи симптоми стресу ділять на чотири групи.

  1. Когнітивні ознаки - проблема пам'яті, нездатність сконцентруватися, присутні негативні чи тривожні думки, постійне занепокоєння.
  2. Емоційні ознаки – депресія, сум, гнів, дратівливість, самотність.
  3. Фізичні ознаки – прискорене серцебиття, головний біль, біль у ділянці грудей, підвищений або знижений тиск, часті застудні захворювання.
  4. Поведінкові ознаки - порушення гігієни сну (недосипання або занадто багато сну), порушення апетиту, нетовариськість, прокрастинація, тобто відкладання справ на завтра, нервові звички (накручування волосся на палець, клацання суглобами пальців, смикання, кусання нігтів).

Види стресу

Палітра стресу різноманітна. В одному випадку людина стає злою, збудженою, надмірно емоційною, готовою битися. В іншому випадку впадає в депресію, стає замкненою, намагається відсторонитися від оточення. Причини стресу можна класифікувати на зовнішні – зміни у побуті, труднощі у відносинах, фінансові проблеми та внутрішні – нереалістичні очікування, відсутність гнучкості, песимізм. Ганс Сельє, який вперше описав фізіологічний стрес, виділив три стадії стресу. Спочатку виникає тривожність, незадоволеність, у якому людина виходить із зони свого комфорту. Наступна стадія - стабілізації, коли людина може подолати стрес і правильно його пережити. Якщо цього немає і стресові показники продовжують впливати на організм, то людина переходить до третьої стадії - виснаження організму. На цьому етапі людина не може впоратися самостійно і можуть виникати незворотні фізіологічні реакції, що призводять до хвороб. 86% сьогоднішніх захворювань мають свої причини у стресових факторах. Це і серцево-судинні захворювання, гіпертонія, виразка шлунка, безсоння.

Лікування стресу

"Якщо ти не можеш змінити проблему, зміни ставлення до неї". Ця всім відома фраза дуже актуальна при стресовому стані. Необхідно навчитися працювати з нашими установками та емоційними реакціями.

Уникайте випадкового стресу

  • не бійтеся говорити "ні", коли вам некомфортно,
  • уникайте спілкування з токсичними людьми,
  • контролюйте громадське середовище,
  • аналізуйте свій розклад справ та завдань.

Змініть ситуацію

  • знайдіть компроміс,
  • відверто висловлюйте свої почуття,
  • знайдіть баланс між роботою та відпочинком.

Адаптуйтеся до фактора стресу

  • погляньте на стресову ситуацію з позитивного погляду,
  • змініть свої стандарти, не вимагайте від себе більше, ніж ви можете, тим самим налаштовуючи себе на невдачі.

Прийміть те, що ви не можете змінити

  • прийняти можливо складно, але це краще, ніж лаяти ситуацію, яку ви не можете змінити,
  • навчіться прощати.

Уникайте неконструктивних речей

  • алкоголь,
  • надмірна їжа,
  • інтернет,
  • телебачення.

У боротьбі зі стресом дуже важливо застосовувати дихальну практику, збалансоване харчування, фізичні вправи, контакти із прекрасним. Якщо самій людині не вдається впоратися, слід звернутися за допомогою до психолога чи психотерапевта. Різні методи психотерапії спрямовані на усунення порушень емоційної сфери, різних психологічних сфер, що призводять до стресу.

Запис на прийом